Haber

Türkiye’nin tek sivil kadın akrobasi pilotu 100’üncü yılını özel bir uçuşla kutladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında her yıl düzenlenen “Cumhuriyet Fotoğrafı” etkinliği için Yeşilköy Mahallesi’ndeki Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde çok sayıda kişi bir araya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel kurayla belirlenen 100 kişiye serbest uçuş hakkı verildi. Bu kişiler uçağa binerek gökyüzüyle tanışma fırsatı buldu.

Katılımcılar, ellerinde Türk bayraklarıyla, bando eşliğinde parkurda Zafer Yürüyüşü yaptı.

 

Uçağın yan tarafında “100” rakamı oluşturuldu

Türk bayrakları taşıyan katılımcılar, Şener’in “Yeni Menekşe” adlı uçağının yanında “100” sayısını oluşturacak şekilde sıraya girdi. Bu akrobasi uçağı yıldız noktasıydı.

Drone ile de kaydedilen çekimin ardından katılımcılar Semin Öztürk Şener’in gösteri uçuşunu ilgiyle takip etti.

Şener, gösterisinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, merkezde her yıl Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında böyle bir etkinlikte yer almaktan büyük gurur duyduğunu belirten Şener, “7’den 70’e herkesin tek yüreği, tek bileği vardır. Atatürk sevgisi, vatan sevgisi gerçektir.” Herkesin yüzünde görülüyor.Atatürk’ün sözleri “Benim uçağımdadır. Bu sözler bana her zaman büyük güç ve motivasyon veriyor” dedi.

Gösteri uçuşunun ardından Şener, merkezde vatandaşlara imza dağıttı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu